בחירת בית ביישובי השומרון. מה חשוב לברר ולדעת לפני הרכישה?

בית פרטי באחד מהיישובים הפזורים בחבל השומרון, הפך בשנים האחרונות לאחד ממוצרי הנדל"ן המבוקשים ביותר בישראל וזאת לנוכח היתרונות הרבים הנלווים להקמתו של בית פרטי ביישובי השומרון השונים כגון: בית אריה, קרני שומרון, קדומים, אורנית, אריאל, אלקנה, ברקן, עמנואל ועוד.

רכישת בית בשומרון מתאפשרת ברוב המקרים במסגרת רכישת קרקע המיועדת לצרכי בניה פרטית בתוך שכונת מגורים חדשה. כפועל יוצא מכך, עוד בטרם רכישת הקרקע, אנו ממליצים לכם לברר ולבדוק מספר דברים העלולים להשפיע על איכות חייכם במקום:

  1. בדקו מהן עבודות התשתיות והפיתוח הנלוות להקמת שכונות המגורים החדשה והאם הן כוללות: סלילת כבישים ודרכי גישה העתידים לקשר בין שכונת המגורים המתהווה לבין כבישי היישוב או לכבישי הגישה למרכז הארץ.
  2. בדקו מהו הצפי המוערך בכל הנוגע להשלמת עבודות התשתית והאם הן עתידות להסתיים לפני ו/או אחרי שתסיימו לבנות את ביתכם הפרטי במקום.
  3. בדקו מהו המרווח בין יחידת מגורים אחת לשנייה בתוך שטח השכונה והאם השטח בו אתם עתידים להקים את ביתכם הפרטי אכן מספק לכם את אחד מהיתרונות המובהקים של הבית הפרטי בשומרון והוא: מרווחים גדולים בין בית פרטי אחד למשנהו וזאת בניגוד לשכונות המגורים הצפופות ביתר חלקי הארץ.
  4. בדקו את זהות החברה העומדת מאחורי שיווק הקרקעות והאם היא מעמידה לרשותכם שירותי בנייה נוספים במקביל לשיווק הקרקעות.
  5. בדקו האם בשטח היישוב עומדים לרשותכם כל שירותי הקהילה הנדרשים לכם, לרבות, גני ילדים, מרכזי קהילה, בתי כנסת ומקווה טהרה במידה והינכם שומרי מצוות ושירותי קהילה נוספים.
  6. בדקו מהו סוג ואופי היישוב בו אתם עתידים לבנות את ביתכם והאם אופיו תואם את אורח חייכם. בין יתר יישובי השומרון תוכלו למצוא יישובים קהילתיים בעלי אופי דתי/מעורב/חילוני ויישובים חקלאיים בעלי אופי דתי/מעורב/חילוני.
  7. כמו כן, אנו ממליצים לכם לערוך בדיקת שמאי מקרקעין על מנת להעריך במדויק את עלות שווי הקרקע וזאת בהתאם למאפייני השטח השונים.
  8. הקפידו לבדוק שבאזור מגוריכם העתידי לא אמור לקום גם ו/או פועל כבר מפעל ייצור מזהם.

בית בשומרון – חלום הבית הפרטי בהישג יד

חבל השומרון הנחשב לאחד מהאזורים היפים ביותר בישראל הוא גם אחד מאזורי המגורים המתפתחים ביותר בישראל במהלך השנים האחרונות. הרחבתם של היישובים השונים בשומרון מתאפיינת בין היתר בהקמתן של שכונות מגורים פרטיות המושכות אליהן קהל משפחות צעיר ומגוון מכל רחבי הארץ. הנופים המרהיבים המאפיינים את חבל השומרון לצד עלויות הקרקע הנמוכות בהשוואה למקומות אחרים בארץ, מאפשרים ליותר ויותר משפחות צעירות להגשים את חלום הנדל"ן הישראלי: בית פרטי עם גינה.

לסיכום, בית בשומרון הפך בשנים האחרונות לאחד ממוצרי הנדל"ן המבוקשים ביותר בישראל. בדיקה מקיפה של סביבת המגורים החדשה תאפשר גם לכם ליהנות מכל היתרונות הנלווים להליכי הקמתו של בית פרטי באחד מיישובי השומרון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *