החופשה של ניר גלילי – כיצד למצוא החופשה המושלמת

תא"ל (מיל.) ניר גלילי אמנם מוכר בעיקר בזכות התפקידים הבכירים אותם מילא ב"שלמה החזקות" ובחברת "סונול", ורבים אחרים זוכרים אותו מהצבא שכן גלילי שירת בצה"ל במשך למעלה מ-25 שנה ומילא שורה ארוכה של תפקידים משמעותיים כך שחיילים רבים עדיין זוכרים את המפקד הכריזמטי – אבל כדאי ליישם את ההמלצות שלו גם כשמחפשים את החופשה המושלמת.

חופשה כחול לבן

כמו רוב הישראלים, גם ניר גלילי יוצא מעת לעת לחופשות מעבר לים וכמובן רווה מהן נחת רבה, אבל בעיניו החופשה המושלמת היא זו המתקיימת כאן בישראל.

דווקא הקרבה לבית והעברית שנשמעת מסביב הופכות את היציאה מהשגרה לעוד יותר משמחת בעיניו של גלילי, שמאז ומתמיד הקפיד לנתק עצמו מהמציאות היומיומית כשהוא יוצא לחופשה גם אם היא במרחק נסיעה לא ארוכה (במסגרת המגבלות הנובעות מתפקידים בכירים כמו מנכ"ל "סונול" או תפקידי פיקוד צבאיים חשובים שכמובן מחייבים במקרים מסוימים חיבור למציאות).

אל חופשות כחול לבן ניתן לצאת בתדירות גבוהה יחסית – כל מה שצריך לעשות זה להיכנס לאוטו ולנסוע, ובנוסף עלותן אינה יקרה (התחרות העזה בין הצימרים והמלונות מובילה למחירים שפויים, מה גם שתמיד שינה האופציה של לינה בחיק הטבע למשל), כך שהמשאבים הדרושים לצורך חופשה שכזו אינם רבים, ניתן לצאת אליה בספונטניות והתמורה גבוהה במיוחד.

חופשה עם ערך מוסף

המלצה נוספת של ניר גלילי במסגרת תכנון החופשה המושלמת הוא על חופשה עם ערך מוסף: גם אם אתם שוהים בצימר הכי מפנק בעולם או במלון בוטיק יוקרתי שאין לכאורה שום סיבה לצאת ממנו, כדאי בכל זאת לאתר אתרים בסביבה שיתרמו עוד פן להנאה שלכם ולחוויה הכוללת.

גלילי עצמו חובב היסטוריה – הוא אף למד לתואר ראשון בהיסטוריה כללית באוניברסיטת תל אביב (ולאחר מכן לתואר שני במנהל עסקים) – ובהתאם ההעדפה הראשונית שלו היא לאתרים בעלי ערך היסטורי, אבל כמובן שכל אחד יכול למצוא אתרים בהתאם לתחומי העניין שלו, וגם "רק" חיבור בלתי אמצעי לטבע ולנוף מספק תענוג אמיתי.

חופשה במקום חדש

עוד המלצה של ניר גלילי היא לגוון ולחדש.

כפי שהוא עצמו מחפש תמיד אתגרים חדשים וכך למשל עזב את קבוצת "שלמה" לאחר עשור מוצלח במיוחד כדי להמציא את עצמו מחדש כמנכ"ל "סונול", כך כדאי בעיניו לחפש תמיד לוקיישן חדש לחופשה. אמנם ישראל היא מדינה קטנה יחסית, אבל גם כך יש בה מגוון רחב של מקומות שכדאי לפקוד, וכמובן שגם מבחינת אופציית הלינה כדאי לגוון – גם אם יש צימר שזכיתם בו לאירוח מושלם סביר להניח שישנם עוד צימרים שמציעים חוויה מושלמת ובנוסף גם שונה כך שהרווח גדול אף יותר.

המקומות האהובים של ניר גלילי

ישנם מספר מקומות שאהובים במיוחד על ניר גלילי והוא אוהב לטייל בהם לעתים תכופות יחסית:

יער נחשונים – חורש טבעי גדול שעובה בידי האדם לכדי יער גדוש בפינות קסם וחיבור בלתי אמצעי לטבע. הגישה ליער היא דרך כביש 444 (ראש העין – בן שמן), והחיבה של גלילי אליו נובעת בין השאר מהתקופה בה כיהן כמפקד עוצבת עידן (אוגדת מילואים של פיקוד מרכז) שהבסיס שלה הוא מחנה נחשונים הסמוך.

מפל גמלא – המפל הגבוה ביותר בארץ, שבנוסף נמצא בסביבה בה הטבע פראי ומרשים במיוחד. שמורת הטבע גמלא כוללת גם עתיקות ארכיאולוגיות מעניינות.

נחל צרור – נחל מדברי יפהפה באזור שדה בוקר שלאורכו פזורות גם תחנות האכלה לעופות, המזכירות לגלילי עד כמה יפה ומגוון הוא העולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *