לאוהבי נופש פעיל – מהם מסלולי האופניים המעניינים בישראל שמתאימים לאופניים חשמליות

אופניים חשמליות הן דבר נהדר, מצד אחד הן מהוות כלי תחבורה פרקטי מאוד, בעיקר עבור תושבי הערים; האופניים מאפשרות להם להגיע בקלות ממקום למקום ומבלי להיות טרודים מענייני חנייה שהם פשוט סיוט בערים הגדולות. אך מצד שני אופניים חשמליות יכולות להיות גם בילוי נהדר לסופי השבוע ולשעות הפנאי – ניתן לצאת איתם למרחבים הפתוחים, לבד, עם חברים או בני המשפחה. אז אם יש לכם אופניים חשמליות וגם אתם רוצים ליהנות איתם בשעות הפנאי, להלן כמה מסלולים מעניינים המתאימים לרוכבי האופניים החשמליות.

מסלולי אופניים חשמליות בדרום הארץ

יער בארי – למי שלא מכיר, יער בארי נמצא בחבל הבשור (הנגב המערבי) והוא משתרע על פני כ 11,000 דונם, מה שמעניק לנו מבחר מסלולי אופניים באורכים שונים החל ממסלולים של 25 ק״מ ועד כשבעים ק״מ בדרגות קושי שונות. החורף והאביב הם הזמן הטוב ביותר לבקר ביער בארי, הטמפרטורות נוחות והכל ירוק ופורח. במקום תוכלו ליהנות מיופיים של צמחי הבר, ביניהם מרבדי כלניות, צבעוניים, סחלבים ועוד מגוון מיני מצמחי ארץ ישראל. אם יתמזל מזלכם אולי תבחינו גם בצבאים. אל המקום ניתן להגיע מכביש 232 (כביש סעד – רעים).

מסלולים שונים לאופניים חשמליות במרכז הארץ

מאחר וחלק לא מבוטל מאוכלוסיית ישראל חי במרכז הארץ, נתחיל בסקירת מסלולי אופניים חשמליות באזור המרכז. הראשון הוא, נווה צדק – לאוהבי הנוף האורבני, מסלול תל אביבי רומנטי קל ונעים. נווה צדק היא השכונה העברית הראשונה מחוץ לחומות העיר יפו. אם הגעתם אם רכב, תוכלו להחנות באחד החניונים ולהתחיל את הסיור בסמטאות עם אופניים חשמליות. בשכונה תוכלו לראות את מרכז סוזן דלל המקיים הופעות מחול ותרבות, ביתו של ש״י עגנון ומבחר מסעדות ובתי קפה.

מסלולי אופניים חשמליות בצפון הארץ

שביל סובב כינרת – שביל מומלץ מאוד, פרי יוזמתה של החברה להגנת הטבע. השביל נפרש לאורך 45 ק״מ ומכסה את רוב היקפה של הכנרת והוא מתאים להליכה ולרכיבה על אופניים. בעודכם רוכבים על האופניים החשמליות תוכלו ליהנות מנופי הכנרת והאתרים המרכזיים לאורך האגם. המסלול מאפשר לכם גם לטבול במי הכנרת, מי שמעוניין צריך להצטייד בבגד ים אך שימו לב שעושים זאת רק בחופים מוכרזים. בין האטרקציות שתוכלו לראות בדרכם (תלוי באיזה חלק של המסלול אתם) ניתן להזכיר את סכר דגניה, חורשת האקליפטוס ובית העלמין כנרת.

חשוב מאוד לזכור – אופניים חשמליות הן בהחלט כלי תחבורה שמצריך רכיבה זהירה ושמירה קפדנית ביותר על כל כללי הזהירות בדרכים. וודאו היטב שאתם מוכנים לחלוטין לרכיבה עליהם. דרך צלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *