איך למצות את המקסימום מכל חופשה – ההמלצות של ניר גלילי

כולנו כמהים כל הזמן לחופשות, וגם יוצאים אליהן לא מעט שהרי ישראל היא אולי חצי סיכה על מפת העולם אבל היא גדושה באתרים יפהפיים ובנוסף גם הטיסות לחו"ל אינן יקרות מאוד בימינו.

גם במצב שכזה, שבו חופשה אינה אירוע נדיר אלא מתרחשת בתדירות של מספר פעמים בשנה, עדיין נרצה שכל חופשה תהיה לא פחות ממושלמת – אלה הן ההמלצות של מנכ"ל "סונול", ניר גלילי, למיצוי המקסימום מכל יציאה מהשגרה ומכל נופש, בין אם קצרצר ובין אם ממושך יותר.

לגוון את הרכב המשתתפים

באופן טבעי מוקדשת תשומת לב רבה מאוד לבחירת הלוקיישן של כל חופשה, אבל עוד קודם לכן כדאי לתת את הדעת על הרכב היוצאים לחופשה ובעיקר לא לפעול על אוטומט.

גם אם למשל מבחינתכם החופשה המושלמת היא ללא ילדים, ממליץ ניר גלילי שלפחות לחלק מהחופשות תצאו בהרכב משפחתי מלא, ולהיפך: אם אתם מאמינים שהילדים הם חלק בלתי נפרד מהחבילה, בכל זאת אפשר מפעם לפעם להשאיר אותם עם סבא וסבתא, ובחופשה הבאה לצרף גם את סבא וסבתא ואולי אפילו את המשפחה המורחבת באופן כללי. לפעמים כדאי לצאת לחופשה לבד לגמרי, ליהנות משקט מוחלט וחופש אמיתי ולהתחבר לעצמכם, ואם אתם אוהבים את החופשות שלכם עם חברים – גם כאן אפשר לגוון.

הסיבה לכך היא שחופשה היא גם יציאה מהשגרה, ואם גם החופשות יהפכו למעין רוטינה, הרי שההנאה מהן תפחת, וחבל.

למה ניר גלילי אוהב להוסיף לכל חופשה גם סיפור?

גם אם אתם מאוהבי הבטן-גב הנינוח שלא לומר הבטלה המושלמת, ממליץ ניר גלילי להעניק לכל חופשה ערך מוסף בדמות ביקור באתרים בעלי חשיבות היסטורית, תרבותית, חברתית וכו', או פשוט להעמיק את ההיכרות עם כל בני האדם שמתגוררים כאן בארץ ישראל.

בהקשר זה כדאי לציין כי גלילי הוא לא רק תת אלוף (מיל.) ולא רק מנכ"ל "סונול" אלא גם בעל תואר ראשון בהיסטוריה, ולמעשה עוד לפני שהחל ללמוד באוניברסיטה (תוך כדי שירותו הצבאי כמובן) הוא גילה מאז ומתמיד עניין במה שהתרחש כאן בעבר, בין אם הקרוב ובין אם הרחוק.

בנוסף זכה גלילי במהלך שירותו הצבאי לפגוש את כל רבדי החברה הישראלית ולהבין עד כמה גדול העוול שאנחנו עושים לעצמנו כשאנחנו מתכנסים בתוך השבטים המוכרים לנו ולא יוצאים החוצה על-מנת לפגוש את האחר (שבסופו של דבר דומה לנו לא מעט וגם מהשונות בינינו ניתן ללמוד רבות).

בהתאם משתדל גלילי לכלול בתוך כל חופשה, בכל הרכב שהוא, גם ביקורים באתרים היסטוריים או תרבותיים, וכן לבקר את החברים הרבים שאותם רכש לאורך השנים ללא הבדל דת, גזע ועדה.

תחי הספונטניות

אמנם חלק מהותי מההנאה של כל חופשה הוא התכנון שלה והציפיה לקראתה, אבל מפעם לפעם כדאי לצאת גם לחופשות ספונטניות, מהיום להיום.

אמנם כששירת בצה"ל (בין השאר מילא ניר גלילי תפקידים בכירים כגון מפקד חטיבה 500 בחיל השריון ומפקד בסיס האימונים המרכזי של זרוע היבשה בצאלים) לא תמיד יכל גלילי ליישם את ההמלצה הזו, וגם כמנכ"ל חברות בכירות בסקטור האזרחי – תחילה "שלמה החזקות" וכעת "סונול" – לא בכל מצב הוא יכול לצאת לחופשה מהרגע לעכשיו, אבל באופן כללי כדאי לצאת לחופשות גם באופן ספונטני שהרי עצם היציאה המידית מהשגרה תורמת רבות להנאה – וגם אם יציאה מגבולות הארץ לחופשה ממושכת יחסית אינה אפשרית הרי שיומיים שלושה בגליל או בנגב או בכל פינת חמד אחרת בארץ ישדרגו את איכות החיים משמעותית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *