סיגריה אלקטרונית – פיתרון נוח למניעת שריפה בצימר

על פי ההערכות, בישראל קיימים בין 5000 לבין 10000 חדרי צימר פעילים. מקובל לכנות את הצימרים הללו גם בשם "אירוח כפרי" ואכן – מדובר בצורת פנאי ונופש המזכירה נופש בכפר. משמעות הדבר היא כי אין אלו מלונות גדולים, מבנים רבי קומות, כי אם בתים קטנים, יחידות דיור או מעין ביקתות נופש. את השקט והשלווה שמציע האירוע הכפרי יכול להפר אסון ושמו שריפה. להלן נכיר דרך טובה שיכולה למנוע או לכל הפחות להקטין במאוד את אפשרות השריפה בצימר.

דליפת גז וסיגריה בוערת – סכנה חמורה

גורמים שונים יכולים להביא לשריפה בצימר או בקבוצת צימרים הסמוכים אלה לאלה. למשל, תחזוקה לקויה של מערכת הגז, פיצוץ שנוצר בבלון הגז או דליפת. אך גם דליפת הגז כשלעצמה בדרך כלל לא תביא לכדי שריפה והתלקחות. יש צורך בגורם מעורר כגון ניצוץ. כאשר מדובר בצימר המארח אנשים חובבי עישון, סיגריה בוערת, אם כן, יכולה להוות סכנה חמורה. כאשר מציתים סיגריה, באמצעות גפרור בוער או באמצעות מצית, בין רגע יתקיים פיצוץ במידה וישנה דליפת גז או כאשר גז בכיריים הושאר פועל בשוגג, ללא להבה.

כיצד ניתן למנוע מצב כזה? ניתן לבצע תחזוקה של מערכת אספקת הגז אך במקביל – כדאי לעודד את השימוש בסיגריה אלקטרונית. וופורייזר מומלץ מטעמים בריאותיים, הוא לא מזיק שכן אין הוא פולט עשן והוא גם לא יכול לגרום לפיצוץ או שריפה אפילו אם קיימת דליפת גז שטרם אותרה. סיגריה מסוג זה מופעלת באמצעות סוללה, והיא בהחלט יכולה לתרום את תרומתה במניעת אסון.

סיגריה בטוחה – זו ההבטחה

לא רק דליפת גז בצימר עשויה להביא לשריפה שתוצאותיה קשות ועשויות להביא לפגיעה בנפש וגם לפגיעה ברכוש. אורח שנוהג לעשן, עשוי להתנמנם בעודו אוחז סיגריה. אפר חם שנופל על כורסת קש או סיגריה דולקת שנוגעת בווילון מבלי משים – די בכך כדי להביא לשריפה שיוצאת במהירות משליטה.

כמובן, שיש עצה גם למקרים כאלו. אין ספק שבכל צימר, בפרט אלו שעשויים עץ, חייבים להעמיד אמצעים לגילוי עשן ואש. כדאי שיהיה בקרבת מקום אמצעי יעיל לכיבוי כגון מטף ידני. אך במקביל, גם כאן מתגלה גדולתה של הסיגריה האלקטרונית. וופורייזר מומלץ לכל מעשן שרוצה לעשן בלי להכניס לגופו ניקוטין והוא יעיל מאוד גם למניעת שריפות. אמנם, כל סיגריה אלקטרונית מכילה בפנים סליל חם, אולם הסליל הזה הינו פנימי והוא נוגע אך ורק בנוזלי אידוי המצויים במכל ייעודי. הסליל הזה לא יוכל לגרום לשריפה גם אם המעשן התנמנם או נרדם.

העובדה שהסיגריה פועלת באמצעות סוללה מבטיחה סיגריה בטוחה לשימוש. לא קיימת נקודת מגע שתוביל להתלקחות ואפילו לא לכוויה במקרה של אחיזה לא זהירה. עבור בעלי הצימרים – כדאי מאוד לעודד את השימוש בסיגריה מסוג זה, על פני כל אמצעי עישון אחר, המופעל בבעירה רגילה.

יש עשן בלי אש

מי שניסה לעשן סיגריה אלקטרונית, יתכן שהבחין כי מקצה הסיגריה מסתלסל לו סליל של עשן לבן. אותו עשן הוא זה שתורם לחוויית עישון אותנטית, ומעניק טעמים מיוחדים (לפי סוג נוזל האידוי שבוחרים). אך יהיה מי שישאל – האם עשן זה איננו מסוכן? האם אין קיומו של העשן מעיד על סיכוי לשריפה? אז למען הדואגים, נספר כי הצימר יהיה בטוח ומוגן משום שבמקרה זה – ניתן לומר בביטחון שיש עשן בלי אש. העשן של הסיגריה האלקטרונית הוא למעשה לא עשן כלל! העשן הינו אדים בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *