צימרים בגולן לזוגות ומשפחות

השיר המפורסם של רחל המשוררת אמנם נפתח במילים "שם הרי גולן, הושט היד וגע בם, בדממה בוטחת מצווים: עצור!" אולם בימינו רמת הגולן כבר לא פוקדת עלינו לעצור אלא להיפך, מזמינה אותנו לבוא אליה וליהנות מכל היופי שיש בה. בפרט תמצאו לא מעט צימרים בגולן שכל שהות בהם היא חוויה בלתי נשכחת – צימרים לזוגות, צימרים משפחתיים וגם מתחמי צימרים המתאימים לקבוצת חברים שיוצאת לחופשה משותפת.

המכנה המשותף לכל אותם צימרים ברמת הגולן הוא הרמה הגבוהה שלהם והאופי הייחודי שלהם, תוצר של האופי הייחודי של האזור, כך שגם אם הגעה אל אותם צימרים מחייבת נסיעה ארוכה יחסית, בהחלט כדאי לעשות זאת ולזכות בחופשה חלומית.

מגוון אפשרויות רחב במיוחד

אמנם ברמה כולה חיים כ-40 אלף איש בלבד, אולם המרחבים העצומים שבה, שמזמינים קיומם של צימרים רבים, יוצרים מנעד אפשרויות רחב במיוחד – מצד אחד, שורה של צימרים יוקרתיים בצפון הארץ שממוקמים ברמת הגולן, ומצד שני גם צימרים זולים יחסית ואולי פחות מהודרים ויוקרתיים אבל כאלה שמציעים חוויה מהנה לא פחות ובעיקר שונה מכל מה שהכרתם עד כה, והרי אחד המאפיינים של חופשה מוצלחת באמת היא יציאה של ממש מהשגרה.

איפה ישנם צימרים בגולן?

צימרים בגולן פזורים בכל רחבי הרמה: ישנם צימרים בחד נס (כפר קהילתי חביב על גדתו המזרחית של נהר הירדן, מעט צפונית לכנרת), בקצרין (העיר הראשית של הרמה), בעין זיוון (קיבוץ השוכן בגובה של קרוב ל-1,000 מטר מעל פני הים, סמוך למעבר הגבול קוניטרה ומוכר בזכות המטעים גדושי הפרי שלו), מצוק עורבים (שכונה שהיא חלק מהישוב הקהילתי קלע אלון ובה בעת ישוב נפרד המשקיף אל החולה), רמות (מושב קרוב יחסית לכנרת), מעלה גמלא (עוד מושב שנהנה מקרבה יחסית לאגם הלאומי – כ-4 ק"מ), אודם (מושב בצפון הרמה שנקרא על שם ההר שעליו הוא שוכן, בגובה של קרוב ל-1,100 מ'), נמרוד (הישוב הגבוה ביותר של המגזר היהודי בישראל, באזור החרמון), וגם באבני איתן, נוב וחיספין המהווים גוש ישובים דתי בדרום הרמה תמצאו צימרים, ובאופן טבעי אלה מתאימים במיוחד לנופשים שומרי מצוות ומסורת.

אטרקציות ברמה

רוב הצימרים ברמת הגולן, בדומה אגב לחלק לרובם של צימרים בגליל העליון, נהנים מקרבה לכנרת ולשלל האטרקציות שהיא מציעה. הצימרים הצפוניים בגולן מהווים נקודת מוצא מעולה לטיול בחרמון, ובעיקר בחודשי החורף בהם מתכסה ההר הגבוה בשלג ומציע בילויים צוהלים לחובבי הסקי, בין אם הם מיומנים בכך ובין אם לאו.

עוד אופציה מומלצת לאורחי צימרים בגולן שוכנת מערבית לרמה, והכוונה היא לאגמון החולה שמהווה אתר מעורר השראה ומחשבה אודות התערבות האדם בטבע, הן באופן מזיק (ייבוש הביצה שהתגלה כטעות של ממש) והן לטובה (שיקום האזור בצורה מרשימה). ניתן לטייל בשמורה הן ברגל, הן באופניים והן ברכבים חשמליים, וישנם גם סיורים מודרכים המאפשרים היכרות מעמיקה יותר עם הצמחיה העשירה ובפרט עם אינספור הציפורים שעוברות ועוצרות במקום.

בנוסף מוזמנים אורחי צימרים בגולן לפעילויות קטיף עצמי (של פטל, דובדבנים, אגסים, ליצ'י, דומדמניות ועוד ועוד) שנערכות במקומות שונים ברחבי הרמה, ובהן ניתן ליהנות הן מהקטיף עצמו והן מאכילת השלל, כשאפשר גם לקחת חלק ממנו בחזרה לצימר ולהמשיך בו את החגיגה.

רמת הגולן היא לא רק מקום שבו הטבע מפגין יופי נדיר אלא גם אזור ובו שלל אתרים ארכיאולוגיים – חובבי ההיסטוריה מוזמנים לשמורת גמלא, לגלגל הרפאים שליד מושב יונתן (רק בשבת), לגן הלאומי כורסי הסמוך לכנרת, ולמבצר קלעת נמרוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *