צימרים בכנרת ובילויים באזור טבריה

הכנרת היא אתר נופש אהוב במיוחד ואין כמעט ישראלי שבזיכרון שלו לא שזורים כמה וכמה רגעי נחת וכיף שהתרחשו באגם הצנוע במימדיו אך רב הקסם.

בהתאם, צימרים בכנרת הם מקומות מאוד מבוקשים לנופש, לאורך כל עונות השנה ולקהל מגוון במיוחד.

למה בעצם מתכוונים כשמדברים על צימרים בכנרת?

כשהמטרה היא כאמור נופש באגם החביב ובסביבתו, הרי שכשמדברים על צימרים בכנרת הכוונה היא בעצם לאזור נרחב יותר, שכולל את טבריה, את חלקו המזרחי של עמק יזרעאל, את אזור עמק בית שאן וסביבתו, ולמעשה ישנם גם לא מעט צימרים ברמת הגולן שנמצאים בקרבה יחסית לכנרת.

כך תוכלו לחפש צימרים לא רק שנושקים לכנרת אלא גם בשורה ארוכה של ישובים דוגמת מצפה, ארבל, מגדל או פוריה, יבנאל, אילניה, כורזים, בני יהודה ועוד ועוד – ולהגיע לאחד החופים היפים של האגם בנוחות ובמהירות.

מנעד רחב של מחירים

הכנרת כאמור מושכת אליה פלחי אוכולוסייה מגוונים במיוחד, בני כל הגילאים ומכל החתכים הסוציו-אקונומיים – כשגם אלה שאינם נמנים על העשירונים העליונים מעדיפים במקרים רבים צימרים בכנרת על פני אופציית הקמפינג (שגם היא כמובן אינה זולה).

המבחר הרחב של צימרים זולים בצפון הארץ, כולל כאלה הנמצאים בקרבה יחסית לכנרת, מבטיח שכל אחד וכל אחת יכולים ליהנות מנופש מפנק, בעלות סבירה לחלוטין. באופן טבעי ככל שתרחיבו את אזור החיפושים ותתגמשו מבחינת זמן ההגעה לנופש, כך תוכלו למצוא צימרים איכותיים במחיר משתלם במיוחד.

מה כדאי לבדוק לגבי הצימר?

כשמחפשים צימרים בכנרת ישנם כמה מרכיבים שכדאי לבדוק בנוסף לתמחור.

ראשית, בדקו אם יש בצימר בריכה – אמנם האגם הלאומי מספק אפשרויות השתכשכות במים ובילויים רטובים נלהבים למכביר, אולם צימר עם בריכה פרטית מאפשרת חוויות נוספות, באינטימיות מלאה, גם אחרי שחוזרים מהכנרת או לפני שיוצאים לבלות בה.

ג'קוזי מתקבל אף הוא בברכה ומספק רגעי פינוק ונחת, ועוד כדאי לשאול עד כמה המטבח מרווח ומאובזר, כדי שאם תרצו תוכלו להכין בו מטעמים כאוות נפשכם ובהתאם לטעמכם.

אטרקציות באזור

בין אם בחרתם באחד מאותם צימרים בטבריה שממש נושקים לכנרת, ובין אם אתם נופשים בצימר המרוחק 10-20 ק"מ מהאגם הלאומי, הרי שתוכלו למצוא בקרבת מקום שלל אטרקציות – בין אם כאלה שיצר הטבע, בין אם שכיות חמדה תרבותיות ובין אם אתרים בעלי היסטוריה מרתקת ומעוררת השראה.

אופציה אחת היא שמורת המג'רסה, אחת מפיסות הטבע היפהפיות ביותר בארץ, וגם נחל משושים שנשפך מרמת הגולן כולל לאורכו נקודות חן מענגות במיוחד.

ממערב לכנרת תמצאו את שמורת ארבל – גן לאומי שבליבו המצוק רב ההוד. המבקרים בשמורה יכולים להתרשם הן מבתי גידול טבעיים של בעלי חיים מעניינים, הן ממערות שאוצרות בתוכן מורשת מרתקת והן מתצפית רחבת היקף.

מצפון לכנרת נמצאות כמה מאבני הדרך המשמעותיות בחיי ישו, ובפרט המקום בו ביצע את נס הדגים והלחם (ושבו שוכנת הכנסייה הנקראת על שם נס זה), ומדרום לאגם – אתר הטבילה ירדנית, המושך אליו צליינים רבים וכמובן שגם למי שלא מאמין בנצרות כדאי לבקר במקום.

מי שמתעניין במעללי החלוצים שהתיישבו באזור בחלקה הראשון של המאה ה-20 ונאבקו בקשיים רבים כדי להגשים את עצמם ולחיות בהתאם לערכים הראויים בעיניהם מוזמן לקיבוץ דגניה או לקבוצת כנרת (שם שוכן מוזיאון לתולדות האזור), וגם במושבה כנרת, שבה חיה ויצרה המשוררת רחל, ניתן לזכות בהצצה מעניינת אל ההיסטוריה הישראלית.

מקום נוסף שבו תוכלו לבקר כשאתם מתארחים בצימרים בכנרת הוא נצרת שמרוחקת כ-30 ק"מ מטבריה, וכמובן שאל כל אלה מצטרפת הכנרת עצמה על כל אפשרויות הבילוי המקפיצות שבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *