צימרים בערבה לנוסעים דרומה

על פי ההגדרה הרשמית הערבה היא העמק המוארך והצר שמחבר את ים המלח עם ים סוף ובה בעת מפריד בין הר הנגב לבין הרי אדום (שנמצאים כמובן מעבר לגבול עם ירדן). אורכו של אזור ייחודי הוא כ-180 ק"מ, ואמנם יש הרואים בו לא יותר ממעבר לאילת, אולם מי שנחשף אל יופיה המרהיב של הערבה לא יכול שלא להישבות בקסמיה – צימרים בערבה הם דרך מצוינת לנפוש באזור שהתנאים בו לא פשוטים אבל הגמול גבוה מאוד.

החוויה הייחודית שמציעים צימרים בערבה

 כיאה לאזור ייחודי הרי שישנם לאורך הערבה לא מעט צימרים מיוחדים שמציעים חוויה יוצאת דופן. לקראת ההגעה לנופש תוכלו לבחור בין צימרים לזוגות, צימרים משפחתיים ומתחמים המיועדים לקבוצות הנופשות בצוותא, כשבכל מקרה תזכו להשתכן במקום יפה ומושקע, אל מול נוף מרחיב נשימה וכשמסביב המון שקט.

איפה ישנם צימרים באזור הערבה?

צימרים בערבה ניתן למצוא בעין יהב (הגדול במושבי הערבה ואשר נמצא בחלקה הצפוני, כך שבמידה מסוימת ניתן לשייך אותו גם לקטגוריה של צימרים בים המלח), קטורה (קיבוץ השוכן כ-50 ק"מ מאילת), לוטן (קיבוץ נוסף במרחק של כ-50 ק"מ מאילת), אליפז (קיבוץ השוכן בסמוך לפארק תמנע ובמרחק של כ-30 ק"מ מאילת), צופר (מושב שקרוב יחסית לים המלח), אילות (הקיבוץ הקרוב ביותר לאילת), יהל (קיבוץ שהוקם ע"י היהדות הרפורמית) ובעוד ישובים לאורכו של כביש 90 המפורסם.

מה חשוב לקחת בחשבון לפני שבוחרים צימר בערבה?

כאמור צימרים בערבה הינם מקומות מושקעים ומטופחים, אבל בכל מקרה חשוב כמובן לוודא שהמזגן עובד היטב (או לחילופין החימום אם אתם מגיעים בחורף – הלילות בערבה קרים מאוד!). בנוסף כדאי לתת עדיפות לאותם צימרים עם בריכה – בין אם של הצימר או מתחם הצימרים ובין אם ישנה גישה חופשית לבריכה של הישוב, שכן תמיד טוב להתרענן בימים הלוהטים באמצעות השתכשכות כיפית בבריכה נאה.

אטרקציות בערבה

צימרים בערבה נתפשים כמקום שמתאים במיוחד להתבודדות שקטה ומשרת שלווה, אבל אם תרצו לצאת ולטייל באזור כמובן שגם זו אפשרות מבורכת.

בין המקומות הבולטים באזור שמומלץ במיוחד לפקוד אותם:

פארק תמנע – 60,000 דונם של נופים מרהיבים ובפרט 3 מצוקים רבי הוד המקיפים בקעה גדושה בתופעות ייחודיות שכוחות הטבע יצרו לאורך אלפי שנים ובהיסטוריה רבת רבדים. הפארק נמצא במרחק של כ-20 ק"מ מאילת, ובמרכזו הר תמנע שגובהו כ-450 מ'. עוד תמצאו בפארק תמנע צמחיה מדברית ובעלי חיים בסביבתם הטבעית, אגם שבו ניתן לשוט בסירת פדלים, שבילים המיועדים לטיולי אופניים, טיולי שקיעה (בחלק מעונות השנה) ועוד.

אתר טבע ייחודי נוסף בערבה הוא חולות סמר, דיונות מרהיבות אשר נמצאות בסמוך לקיבוץ אליפז. חלק ניכר מהדיונות כבר נעלם בשל כרייה מסיבית של חול (מכ-15 קמ"ר נותרו רק כ-2.5 קמ"ר) ויש לקוות כי המאבק הציבורי שהתנהל בעניין הצליח להציל את מה שנותר, ואת בעלי החיים הנדירים שחולות סמר הם ביתם.

מעט דרומית יותר תוכלו לבקר בשמורת ערבת עברונה. שמורה זו הינה מלחה ובה צמחים אופייניים (למשל מלוח קיפח וימלוח פגום),  וכן בעלי חיים דוגמת צבי הנגב, הקרקל והזאב. בחלקה הדרומי של שמורת ערבת עברונה (שרובה, אגב, משתרע ממזרח לכביש 90), ישנן בארות מתקופה איסלאמית קדומה שהשתמרו בשלמותן.

כמובן שגם אילת וגם ים המלח ממתינים לאורחי הצימרים בערבה, בין אם בדרך אל הצימר ובין אם לאחר השהות בו, וכאמור גם אם לא תצאו כלל ממתחם הצימר צפויה לכם חוויה משובחת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *