היצע נרחב של צימרים לדתיים בצפון

בישראל חיים אנשים רבים שהם מסורתיים, דתיים ואף חרדים, וגם הם, באופן טבעי, מעוניינים לצאת לחופשות מוצלחות בישראל. תחום תיירות הפנים לדתיים בארץ לא היה נפוץ במיוחד במשך שנים רבות, אבל כיום אין הדבר כך והמדינה מלאה בהיצע נפלא של צימרים לדתיים.

מה מייחד בעצם צימרים לדתיים בצפון, בדרום או במרכז הארץ?

צימרים לדתיים בצפון – כמו גם כאלה השוכנים בדרום הארץ ובמרכזה – מציעים מספר אלמנטים שבדרך כלל לא תמצאו בצימרים שאינם מוגדרים ככאלה הפונים במיוחד לשומרי המסורת והמצוות. בנוסף, בדרך כלל, צימרים כאלה מזוהים עם עיצוב שאינו מנקר עיניים אלא מאיר פנים וחמים, וברוב המקרים גם צימרים למשפחות עם בריכה למשל לא ימצבו עצמם כפונים לקהל דתי – אולם כמובן שלכל כלל יש גם יוצא מן הכלל.

בכל מקרה, כשמחפשים צימר לדתיים ראשית יהיה עליכם לבחור אם ברצונכם שהוא יהיה כשר או כשר למהדרין, כשההבדל הוא בהקפדה, כמובן. בכל מקרה כשהצימר מותאם למגזר הדתי יהיו בו שעוני שבת, פמוטים, מיטות כשרות, כיורים נפרדים, כלים חלביים ובשריים שונים, פלטת שבת ועוד. בנוסף בצימר עצמו, אם יהיו פריטי מזון, הרי שאלו יהיו כשרים ומופרדים לבשריים וחלביים, כראוי. אם בצימר מוגשות ארוחות (לא בשבתות כמובן) יהיו אלו ארוחות עם תעודות כשרות מהרבנות.

דבר נוסף שמציעים צימרים המיועדים במיוחד לציבור הדתי הוא קרבה לבית כנסת. אם חשובה לכם הזיקה העדתית של בית הכנסת, כדאי שתבררו את הדבר מראש.

טיולים בסביבה להעצמת ההנאה

בשל הוויתור על שימוש בכלי רכב בשבתות, לקהל דתי כדאי לבחור צימרים שנמצאים ממש בקרבת אתרי תיירות יפים, וכך ליהנות מסיורים רגליים בסביבה ומיופיו של חיק הטבע.

צימרים בגליל המערבי , לדוגמה , עשויים להיות סמוכים למסלולי טיול מקסימים, ובהם למשל המסלול הרגלי של נחל כזיב, או אל מבצר המונפור – גן לאומי השוכן בתוך שמורת הטבע נחל כזיב.

צימרים לדתיים בגולן

גם צימרים בגולן (ששמו מוזכר לראשונה בכתובים בספר דברים, ומתייחס אל עיר בתחום שבט מנשה באזור הבשן: "וְאֶת גּוֹלָן בַּבָּשָׁן לַמְנַשִּׁי" ד', מג) מאפשרים קרבה לאתרי התיירות עד כדי מרחק של הליכה רגלית נינוחה. ישנם צימרים לדתיים בצפון אשר קרובים אל אתר החרמון – אתר הסקי המקסים המופעל על ידי מושב נווה אטיב; אל חופיה המזרחיים של הכנרת; וכן א שמורות הטבע המרכזיות בגולן – שמורת היהודיה, נחל זוויתן, בריכת המשושים, אתר גמלא, יער אודם ואחרות.

שימו לב – אין מדובר על כניסה לאתרים בתשלום בימי שבת, אלא אולי על הימצאות בהם עד דקות ספורות לפני כניסת שבת כשהאפשרות לחזרה רגלית זמינה בעבורכם. בכל אופן למיטיבי לכת תהיה קרבה כזו של הצימרים לשומרי השבת אל מקומות תיירותיים יפים או לסביבה שבה הטבע חוגג מבורכת, ותאפשר להם להפיק מחופשתם את המיטב.

הכי נעים בחברה מוכרת

נושא נוסף שרלוונטי במיוחד כשמדובר על צימרים לדתיים בצפון הוא העניין החברתי. אנו אוהבים ומרגישים יותר בנוח ובנעימים בחברתם של אנשים הדומים לנו. משפחה דתית או זוג דתי לא יחושו כל כך בנוח בצימרים שלא ערוכים במיוחד לקראתם – גם אם יביאו איתם את כל המזון הכשר, יסעדו בכלים חד פעמיים בלבד, ולא יגיעו כלל לאזור הבריכה – וזאת מכיוון שהקהל שיפגשו במקום יהיה כנראה קהל חילוני שעלול להפעיל ציוד חשמלי במהלך השבת, להרעיש, להתלבש בחוסר צניעות ועוד ועוד דברים ומעשים שעלולים לחבל בהנאה המלאה מהחופשה, וחבל.

הקפדה על בחירת צימר המיועד לקהל שומרי השבת או לציבור דתי מאפשרת ראש שקט, שבת מכובדת וקדושה ותחושת שייכות חמימה וטובה – שגם הן כמובן חלק חשוב בחופשה כהלכתה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *