מה כדאי לדעת בבחירת צימרים למשפחות עם בריכה

בריכה היא תוספת מבורכת לכל חופשה ומרכיב משמעותי בהנאה של רובנו – צימרים למשפחות עם בריכה מבטיחים נחת לכל בני המשפחה, גדולים כקטנים.

בריכה פרטית או גישה לבריכה ציבורית?

בין אם אתם מחפשים צימרים בדרום עם בריכה, בין אם היעד שלכם הוא צפון הארץ ובין אם חשקה נפשכם בנופש באזור המרכז – בכל מקרה קודם כל יש לברר אם מדובר בבריכה פרטית השייכת לצימר עצמו או שמא ב"צימר עם בריכה" הכוונה היא שאורחיו זכאים לכניסה לחינם לבריכה הציבורית ביישוב בו שוכן הצימר.

אמנם גם גישה לבריכה ציבורית תניב חוויות נעימות, ומאחר שמדובר בישובים קטנים מטבעם (שהרי רוב רובם של הצימרים שוכנים בקיבוצים, מושבים, ישובים קהילתיים וכו') הרי שמן הסתם הבריכה לא תהיה הומה אדם, ויש גם חן רב באינטראקציה כזו או אחרת שעשויה להיווצר עם בני הישוב – אולם אם פרטיות חשובה לכם במיוחד, הרי שרק צימר עם בריכה פרטית יספק לכם צורך זה. עוד כדאי לשאול האם הבריכה משותפת למספר בקתות או שמא היא שלכם בלבד.

הגודל כן קובע

כשמחפשים צימרים למשפחות עם בריכה לא מצפים לבריכה אולימפית כמובן, אולם כן ישנה חשיבות מסוימת לממדיה של הבריכה.

אם אתם חובבי שחייה שלא מוכנים לוותר על התחביב הבריא וממלא האנרגיות גם במהלך החופשה, אורכה של הבריכה הופך לחשוב במיוחד, ובאופן כללי על מנת שכל המשפחה תוכל להשתכשך ברווחה בבריכה כדאי שהיא לא תהיה קטנה מדי.

נוף מרהיב

אף אחד לא יוצא לחופשה בצימר כדי לבלות בבריכה, שהרי בריכות יש גם ליד הבית, וכך הדבר גם כשמדובר בחופשה משפחתית שכוללת מן הסתם ילדים שמטבע הדברים בריכה היא בילוי חביב מאוד מבחינתם.

אבל לבריכה בצימר ישנו יתרון משמעותי על פני בריכות "רגילות" – הנוף. בהחלט כדאי לתת עדיפות לצימרים למשפחות עם בריכה שממנה נשקף נוף מרהיב עין במיוחד, שכן הרחצה בבריכה שכזו היא כבר חוויה שונה לגמרי מעוד השתכשכות במים, ובמקרים מסוימים היא אף מהווה את ההבדל בין עוד חופשה חביבה לחוויה בלתי נשכחת.

כשמחפשים צימרים ברמת הגולן, למשל, ישנן כמה בריכות שמתצפתות אל נופים פראיים וייחודיים, ובעצם גם באזורים אחרים בארץ ניתן למצוא צימר עם בריכה שעטופה מכל עבר ביופיו של הטבע.

התאמה לעונת השנה

על מנת שניתן יהיה ליהנות מהבריכה של הצימר, כדאי כמובן שהיא תתאים לתנאי מזג האוויר במועד החופשה המשפחתית.

אם מדובר בחופשה במהלך החורף (שאמנם בישראל הוא קצר, ולא קשה מדי, ובכל זאת הטמפרטורות בו נמוכות יחסית) חפשו צימר עם בריכה פרטית מחוממת, ולמעשה אם היעד שלכם הוא הגליל ובפרט במקומות הגבוהים הרי שגם בסתיו כדאי כבר להעדיף את האופציות המחוממות.

בקיץ מומלץ להעדיף בריכות מוצלות שיאפשרו בילוי מהנה בהן לאורך כל שעות היום מבלי לחשוש מההשפעות המזיקות של חשיפה לקרינת שמש רבה מדי.

צימרים למשפחות עם בריכה – הפן הבטיחותי

עוד לפני שבודקים את כל המרכיבים הנ"ל, חובה לתת את הדעת על הפן הבטיחותי.

כשיוצאים לחופשה משפחתית, ובפרט אם המשפחה כוללת גם תינוקות, פעוטות וילדים קטנים, הרי שלצד הדאגה לכך שכולם יבלו היטב כמו שהם אוהבים יש לדאוג שלאף אחד לא יאונה כל רע.

בהקשר של בריכה חובה לוודא כי היא מגודרת כיאות והשער שמוביל אליה נעול, כך שאף אחד לא יוכל להיכנס אליה ללא השגחת מבוגר. עוד פקטור שבאמצעותו ניתן לסנן צימרים למשפחות עם בריכה הוא רמת התחזוקה של הבריכה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *