צימרים לקבוצות עם שילוב מסלולי טיולים

טיול ארץ ישראלי עם קבוצת חברים הוא ללא ספק פסגה של נחת עממית, חמה וממלאת בשמחה. ארצנו הקטנטונת התברכה באין ספור מקומות ואזורים מקסימים, בנוף מגוון מאין כמותו שכולל פשוט הכל – שלגים והרים רמים וירוקים עם נחלים מפכים בצפון, קו חוף מושלם עם חולות זהובים, שפלה מלבלבת ועתירת אטרקציות, דרום אדום שבטבורו מדבר צהוב שהנוף בו מושלם והאווירה לא דומה לשום דבר אחר, וכמובן – בקצה הדרומי מפרץ ים אילת עם מלאי פעילויות הקיט והספורט הימיות. ומה יותר נפלא מאשר לחוות את כל אלו בטיול ייחודי ולסיים את יום הכיף באחד מאותם צימרים לקבוצות?

בכל רחבי הארץ

כפי שמן הסתם אתם כבר יודעים, קיימים אינספור מסלולי טיולים מוצלחים במיוחד בארץ, ותמיד לפני שיוצאים לחופשה שכוללת טיול ולינה בארץ צריך להחליט על האזור בו מתמקדים: האם יהיה זה הדרום המשגע? אולי הערבה ואילת? אולי דווקא צימרים ברמת הגולן בדרך לטרקים בחבל הארץ היפהפה? בילוי בבקעת בית שאן? לצד הכנרת, על חוף הים התיכון איפשהו באזור המקסים של הבונים וטנטורה? אין ספק ההתלבטות קשה, ולמרבה המזל בכל פינה בארץ ניתן למצוא מבחר רחב של צימרים לקבוצות כך שאפשר להיות סמוכים ובטוחים שבסוף היום, לא משנה איפה מטיילים, מגיעים למקום של קסם אמיתי.

צימרים לקבוצות לכל מסגרת תקציב

כאמור בכל רחבי הארץ קיים מבחר גדול מאוד של צימרים לקבוצות, כך שכל קבוצה יכולה למצוא לה מקום לינה מוצלח בהתאם למסגרת התקציב שלה: צימרים יוקרתיים בגליל העליון, צימרים זולים בצפון , צימרים מפוארים בירושלים, צימרים בסיסיים בערבה, לינה בקיבוצים שנתפשת לפעמים ככזו המתאפיינת ברמה נמוכה למדי אבל מתגלה כנעימה ומשתלמת – לא משנה איזה אזור ורמת תמחור תבחרו, שלל אפשרויות ייפתחו בפניכם.

שביל הגולן

אחד האזורים היותר ייחודיים בארץ הוא רמת הגולן. אמנם מדובר באזור מאתגר – הן מבחינת זמן ההגעה אליו והן מבחינת חלק ממסלולי הטיולים בו, וחשוב לוודא כי מסלול הטיול הנבחר מתאים להרכב הקבוצה – אבל הוא בהחלט גם מתגמל מאוד, ובפרט כדאי להכיר את שביל הגולן.

שביל הגולן הוא תוואי דרך מקסים במיוחד שמחבר בקו רצוף את עין תאופיק שבדרום הרמה אל החרמון אשר בצפונה. המסלול הזה מתאים לטיול רגלי ואינו מאפשר מעבר לכלי רכב מכל סוג במרביתו, לכן עליכם לוודא כי נחתם היטב בצימרים בגולן בטרם הגיעכם למסלול המלבב הזה שאסור להחמיץ.

על סימון השביל בשטח אחראית הוועדה לשבילי ישראל של החברה להגנת הטבע, ובנוסף גם אחראית על תחזוקת השביל. אורכו של השביל כמאה ועשרים קילומטרים והוא נחלק לחמישה עשר קטעים באורך משתנה של בין שישה לשניים-עשר קילומטרים.

שימו לב שאסור ללכת בשביל ללא מפת סימון שבילים מספר 1 הכוללת את החרמון, הגולן ואצבע הגליל, שאותה ניתן להשיג בחברה להגנת הטבע או בחנויות הספרים. במסגרת טיולכם בשביל תוכלו לבחור לפסוע בשביל מצפון לדרום או להפך. בצפון השביל מתחיל בנקודה הגבוהה ביותר, בגובה של 1,480 מטרים מעל פני הים ואילו בדרום המסלול השביל יוצא מעין תאופיק שגובהו 200 מטרים מעל פני הים. הנקודה הנמוכה ביותר במסלול שלכם תהיה מפגש הנחלים אל-על וסמך אשר נמצא בדיוק בגובה פני הים. היציאה אל המסלול מכיוון החרמון דרומה קלה יותר, אולם אם תבחרו לצאת לטיול המאמץ יותר, מדרום לצפון, יהיה רק חלק אחד ממנו מאמץ במיוחד – העלייה מכביש מג'דל שמס לאתר החרמון. אין ספק שכשתשובו מהטיול שלכם אל הצימרים שבהם אתם לנים תהיו עייפים אך מרוצים במיוחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *