צימרים מיוחדים במקומות מרהיבים

אם בא לכם לשנות את המוכר והנדוש, ולא להיות שוב ושוב באותו צימר, גם אם הוא נמנה למשל על אותם צימרים יוקרתיים בצפון – על אף שהם משגעים ומפנקים, כמובן – אתם יכולים לנסות פעם אחת משהו אחר. אחר לגמרי.

סוד הצימר המיוחד

מה הוא הסוד שהופך חלק מאלפי או יותר הצימרים שבהם בורכה ארצנו למיוחדים? קודם כל, מקום שבו התארחנו לחופשה יהפוך להיות מיוחד בעבורנו קודם כל בשל החוויות שנעבור בו והזיכרונות המתוקים והבלעדיים שנצבור בזמן שנבלה בו. יש שנקשרים למקום שבו בילו אפילו לילה אחד ומרגישים כלפיו במשך שנים נוסטלגיה וגעגוע, ויש שהמקום נחרט כל כך על לוח לבם עד שהם שבים אליו שנה אחר שנה כדי לשחזר את ההנאה המושלמת והחלומית שהמקום העניק להם.

מקומות, ריחות, מנגינות, טעמים, מגעים – כל אלו נחקקים בנו ונשארים, כשהם מביאים מטענים רגשיים ומרגשים, לפעמים חיוביים ולעתים גם פחות. כשאנחנו מתכננים חופשה, בעיקר אם מדובר בחופשה רומנטית עם אהובים, הרי שמרביתנו מעוניינים למצוא לנו את המקום המושלם בעבור חופשה מושלמת, ולא להתפשר על פחות. זה נכון שלכל אחד ואחת יש דברים – המשתנים מאוד בין אדם אחד לשני – שמעוררים את הריגוש ומספקים הנאה גדולה, אבל בעלי צימרים יכולים לספר לכם שלמעשה בכל זאת מרביתנו אוהבים את אותו כיוון של פינוקים: נרות, יין, שוקולד, ג'קוזי רחב מידות ומבעבע במים חמים, אורות עמומים, מזרני מיטה גדולים במיוחד, מצעים צחים ורכים, מגבות ענק, נוף יפה ומרחיב לב, והרבה פרטיות ושקט.

אז למה מתכוונים כשמציעים לנו צימרים מיוחדים?

צימרים מיוחדים הם כאלה שבאמת מציעים משהו אורגינלי ולא סטנדרטי. כך לדוגמה צימרים עם בריכה פרטית הם מקומות מרהיבים שמציעים חוויה כיפית, אבל הם לא בהכרח "מיוחדים". צימר שמעיד על עצמו כמקום מיוחד הוא כזה שמציע הפתעות אמיתיות.

מאחר שקשה להגדיר מה זה "מיוחד", אולי דרך טובה יותר היא להתרשם ממספר דוגמאות שמספקות תמונה מדויקת ובעיקר מושג של ממש מהם אותם צימרים מיוחדים:

דוגמה אחת היא צימר עם בריכה החצובה באבן ושיוצאת ממסלעה, שלפעמים מחוברים גם לצימרים שנבנו או נחצבו בתוך מערה. המקומות הללו לא מתאימים לכולם, כיוון שיש בהם תחושת אינטימיות גבוהה ושהם עלולים לעורר לחצים אצל מי שסובל מקלסטרופוביה, אבל מאידך יהיו מי שיעופו על הצימרים המיוחדים בנבכי המערה.

דוגמה נוספת היא צימרים מבודדים לחלוטין שאינם מקושרים כלל לישוב כלשהו ושבעליהם מביאים אליכם את האוכל (אם הזמנתם כזה) וכל מה שאתם זקוקים לו כשהם קופצים למקום באמצעות רכב שכן הצימרים שלהם ממש מנותקים מכל מקום. לעתים יהיו צימרים שכאלו בכלל מנותקים גם מהחשמל ויקבלו מתכונת "בראשיתית" ייחודית, יהיו בהם טאבון ופתיליה ודוד שמחממים עם גז ועוד המצאות מיוחדות שאינכם מורגלים בהן – ובעיקר יהיה בהם שקט ונתק מוחלט מהיומיום והמדיה.

גם הצימרים שהם בעצם יורטים זכאים להיכלל ברשימת הצימרים המיוחדים. היורט הוא אוהל מונגולי והוא בעצם בית מסורתי שמשמש נוודים. מוצאו בערבות מרכז אסיה, והוא עשוי לרוב מלבד שמכסה שלד עץ שעשוי שתי וערב ומבנהו לרוב מעין מתומן. השהייה בו אינה דומה לבילוי רגיל במגוון צימרים בגולן או בגליל, בכנרת או במישור החוף, אלא מקורית מאוד ומעניקה אווירה משגעת לנופשים.

ודוגמה אחרונה חביבה: בקתה אפריקאית במדבר – מבנה המשלב אבן ועץ ולו מראה מאוד מקורי. הבקתה מיועדת לזוגות שמתאים להם לחוות את הטבע יותר מקרוב, אבל לא לוותר על נוחות כמו אמבטיה בחדר, מערכת שמע ואפילו מכונת אספרסו. מחוץ לבקתה ממתין לאורחים גב מים פרטי לשכשוך. מדובר ללא ספק על בילוי חופשה בעלת אופי נדיר ומדליק במיוחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *