שר שלום ג'רבי על מקומות מומלצים לחופשה בארץ

אחת האהבות הגדולות ביותר של שר שלום ג'רבי, מנכ"ל רשות השירות הלאומי אזרחי מאז 2010, היא לטייל בארץ. באופן טבעי, גם במסגרת תפקידו הוא מרבה לנסוע לאורכה ולרוחבה של מדינת ישראל, ורווה מכך נחת, וכשמתלווים אליו אשתו ו-5 ילדיו במהלך החופשות המשפחתיות ההנאה כמובן מתעצמת.

אזור משגב שבגליל

אחד האזורים האהובים על שר שלום ג'רבי ומשפחתו הוא משגב שבמרכז הגליל.

משגב, שיש הקוראים לו גם גוש שגב, הוא תבנית נוף ילדותו של שר שלום – כשהיה פעוט עברה משפחתו לכרמיאל, שהייתה אז בראשית דרכה (היא הוקמה ב-1964 כחלק ממאמצי ממשלת ישראל דאז למנוע רוב ערבי באזור הגליל), וזאת לאחר שאבי המשפחה, הרב ציון ג'רבי, קיבל על עצמו את מלאכת הקמת מערך חינוך דתי בעיר.

כיום מהווה אזור משגב דוגמה נהדרת לדו קיום. בני כל הדתות וכל העדות מתגוררים בו יחדיו, ובנוסף הוא מהווה אזור נפלא לטיולים בזכות מזג האוויר הנוח ברוב ימות השנה והנופים מרוממי הנפש. בין המקומות הבולטים במשגב – הר כמון (ובפרט הגן האקולוגי שליד מכמנים), בקעת בית נטופה, נחל צלמון, יער הקופים (שמהווה דוגמה לכך שניתן לצפות בבעלי חיים, במקרה זה קופים כמובן, לא בגן חיות רגיל שבו החיות כלואות בכלובים, אלא במרחב פתוח שמהווה בית גידול טבעי ונוח עבורן), המעין הנסתר של עין אל אסד, ועוד ועוד.

מדבר יהודה

שר שלום ומשפחתו מתגוררים בישוב מצפה יריחו, שבפאתי מדבר יהודה – כך שאך טבעי הוא שגם מדבר זה יהווה זירה אהובה לטיולים וחופשות.

בפרט קוסמת למשפחת ג'רבי השלווה העמוקה ששורה על המדבר ומחלחלת גם אליהם במהלך החופשות המשפחתיות, והרי רגיעה מכל טרדות היומיום היא אחד המרכיבים החשובים בכל חופשה איכותית. גם השקט העוצמתי של המדבר מדבר אל שר שלום, אשתו וילדיו, ובפרט אהובים עליהם טיולים רגליים באזור הקניונים והמצוקים בדרום מדבר יהודה – למשל בנחל אשלים, בעין בוקק, נחל יעלים, מצפה מואב, רמת חבר, תל ערד ועוד.

אצבע הגליל

אחת התחנות המשמעותיות בחייו של שר שלום ג'רבי הייתה ישיבת ההסדר קרית שמונה, וגם על אזור זה – אצבע הגליל – הוא ממליץ לציבור הדתי שמחפש טיולים שמשלבים נופים יפים עם אהבת הארץ.

בין המקומות שכדאי לפקוד: שמורת תל דן, מצודת הונין, צוק מנרה, נחל קדש, המושבה המלבבת מטולה על שלל האטרקציות בה שמתאימות בין השאר גם לילדים, וכן עמק החולה המרתק שנמצא מעט דרומה יותר.

איפה שר שלום ג'רבי ומשפחתו אוהבים לבקר בירושלים?

העלייה לרגל, לירושלים כמובן, היא אחת המצוות היותר משמחות שמופיעות בתנ"ך, וכמובן שלא רק בני המגזר הדתי מקפידים עליה אלא גם חילוניים רבים אוהבים לבקר ולטייל בעיר הקודש הכל כך ייחודית.

עבור שר שלום ג'רבי ומשפחתו האתרים הירושלמיים האהובים הם אלה בעלי הנופך ההיסטורי. ביניהם: מוזיאון מגדל דוד, בית אנה טיכו (מבנה היסטורי בלב העיר, סמוך למדרחוב בן יהודה, שהיה אחד הראשונים שהוקמו מחוץ לחומות של העיר העתיקה, עוד בשלהי המאה ה-19, ואשר משמש כיום כגלריה לאמנות), בית הכנסת צמח צדק (שהוקם כבר במאה ה-19, שוכן ברובע היהודי ומזוהה עם חסידות חב"ד – ואגב, במסגרת תפקידו כראש רשות השירות הלאומי אזרחי, יזם שר שלום ג'רבי מסלול התנדבות בבתי חב"ד בחו"ל, וזאת לנוכח תרומתם המשמעותית לשימור הקשר בין יהודים מעבר לים לבין ארץ ישראל) וגן בוני החומה שמתחתיו פרוש גיא בן הינום במלוא הדרו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *